Подорожувати можна з дорожніми сумками чи валізами. Але найкраще вони справляються з своїми обов’язками, якщо ви плануєте зупинитися надовго в готелі. А от якщо ви віддаєте перевагу прогулянкам, походам на вікенд у ліс чи гори, максимальну зручність вам заперечить лише рюкзак. Справжні відчайдухи пересуваються по зарослим травою стежинам, непрохідним маршрутам, їхній шлях то здіймається вгору, то спускається вниз. Валізки, сумки та пакети в такому випадку лише заважатимуть вам, ви втрачатимете зайві сили. З рюкзаком ви зможете швидко йти, стрибати, або навіть танцювати. І ваші руки завжди будуть вільні.

 

Які бувають рюкзаки для подорожей

Основним параметром наплічника є його розмір. Від цього залежить, скільки речей ви зможете в’язати з собою. А також, чи доведеться вам оплачувати багажне місце при переїздах, чи він зможе рахуватися ручною поклажею. Виділяють три типи наплічників, в залежності від об’єму:

  • Невеликі, об’єм яких становить 30-40 літрів (підійдуть для прогулянок містом, вело подорожей).
  • Середні, місткістю від 40 до 70 літрів (підходять для прогулянок на вікенд та недовгих (3-5 днів) походів).
  • Великі, об’ємом більше 70 літрів (призначені для тривалих походів).
  •  

Які бувають рюкзаки для прогулянок

  • Міські. Наплічники, об’єм яких не перевищує 30 л. їхнє основне призначення – прогулянки містом. Вони оснащені відділенням для ноутбука, є кишені для гаманця, павербанка, ключів. Більшість мають анатомічну спинку.
  • Велорюкзаки. Сама назва говорить за їх призначення. Вони обладнуються спинкою анатомічної форми, що забезпечує добру вентиляцію повітря. Зазвичай не великої місткості. На них обов’язково розміщуються світло відбивальні елементи.
  • Спортивні. Основне призначення – розмістити спортивний змінний одяг. Вони мають відділення для взуття, в них зручно розмістити речі, пляшку для води. Ідеальні для походу в спортзал, на фітнес.
  • Туристичні. Це універсальні наплічники, з якими можна вийти як на прогулянку в місто, так і зібратися в похід в гори чи ліс. Вони мають жорстку спинку, зручні лямки, зазвичай виготовлені з водовідштовхувальної тканини. Мають одне велике відділення там багато кишень.
  • Трекінгові. Призначені для довгих прогулянок чи крекінгових піших походів. Мають невеликий об’єм, зручну анатомічну спинку. Можуть бути оснащені кріпленнями для крекінгових палиць.
  • Фоторюкзаки. Спеціальні наплічники для носіння фототехніки та аксесуарів – зарядного пристрою, об’єктивів, акумуляторів, карт пам’яті.

 

На що ще варто звернути увагу?

Пам’ятайте, що перелік речей для місячної подорожі і для недільної, як правило однаковий. Тому не купляйте найбільший рюкзак, якщо плануєте довгий похід. Практика доводить, що це розповсюджена помилка новачків-мандрівників.

Вам необхідно зайти баланс між місткістю та ціною за перевозку наплічника у транспорті. Якщо ви часто користуєтесь літаками, варто подумати, чи не варто пожертвувати функціональністю заради економії коштів. В такому випадку рюкзак може кваліфікуватися к ручна поклажа і не потребую додаткових витрат.

Зручно, коли ви берете у подорож два рюкзаки – основний з усіма необхідними речами, та невеличкий, у який можна покласти лише найнеобхідніше, коли ви відходите від місця розміщення ненадовго.

Перед покупкою уважно обстежте усі шви, перевірити цілісність кишень і з’єднань, протестуйте роботу застібок, замків, липучок. Якісний рюкзак не має торочитися, з швів не стирчать нитки, нічого не заїдає і не клинить.

Загалом, варто приміряти рюкзак і відповісти собі на декілька питань:

  • Чи зручно вам?
  • Чи дозволяють лямки відрегулювати довжину під ваші потреби?
  • Лямки не труться до рук чи шиї?
  • Поясне розвантаження знімаю з вас навантаження?
  • Чи не виглядає рюкзак завеликим чи замалим для вас зі сторони?
  • Чи комфортно вам одягати/знімати наплічник?
  • Чи подобається зовнішній вигляд рюкзака?

 

Підсумовуючи

Зрештою, вибір рюкзака базується на його призначенні. Якщо ви плануєте носити його у міських «джунглях», то це має бути міський наплічник. Якщо ж ви часто виходите на природу, подорожуєте, пересуваєтесь містом, то вам у нагоді стане універсальний туристичний рюкзак середньої місткості. Звузивши пошук таким чином, вам залишиться лише підібрати зручну комфортабельну модель.